Szülőknek!
10 bizonyított tény a zeneoktatásról:
- A korai zenei oktatás fejleszti az agy nyelvért és gondolkodásért felelős területeit. A legújabb vizsgálatok azt mutatják, hogy a zenei képzés fizikailag is fejleszti a bal agyfélteke nyelvek feldolgozásáért felelős részét és egyedi idegpályákat hoz létre.
- Ok és okozati összefüggés van a zene és a térbeli információs készség között. Ez a fajta intelligencia segít abban, hogy párhuzamos dolgokat kezeljünk, hogy helyesen gondolkodjunk kritikus helyzetekben, vagy nehéz matematikai feladatoknál és ez felelős azért, hogy ne hagyjunk otthon semmit, amire aznap szükségünk lehet.
- A művészetet tanuló diákok kreatívabban gondolkodnak és oldanak meg problémákat, elutasítva az elavult szabályokat.
- A legújabb kutatások azt mutatják, hogy a művészeti tanulmányokat folytató diákok sikeresebbek a vizsgákban és magasabb pontokat érnek el a felsőoktatásban.
- Az effajta oktatás abban is segít a diákoknak, hogy empatikusabbak legyenek más népekkel és kultúrákkal szemben, hogy már fiatal korukban is tiszteletben tartsanak másokat, mert a zenélés az érzelmi intelligenciát is fejleszti.
- A diákok megtanulják, hogy miben rejlik a lelkiismeretesség és a jó, a középszerűvel szemben.
- A zenében a hiba az hiba. Sikereket és eredményt csak kemény munka árán lehet elérni. A diákok megtanulják az erőfeszítéseket értékelni és azt, hogy a jutalom csak kemény munka árán érhető el.
- A zenei tanulmányok növelik a csapatszellemet és a fegyelmet. Ahhoz, hogy egy zenekar tökéletesen megszólaljon, mindenkinek együtt kell dolgozni, ugyanazon cél érdekében és felelősséget kell vállalnia a próbák és a társak iránt is.
- A zenei tanulmányok segítenek az agynak abban, hogy a zajos háttérből kiszűrje a beszédet. A zenei leckék azoknak a gyerekeknek is segítenek, akik tanulási nehézségekkel küzdenek, vagy diszlexiára hajlamosak és hamar elvesztik a fókuszáló képességüket a nagy zajban.
- Azok a gyerekek, akik az általános iskolában zenei oktatásban vesznek részt, egy éven belül lekörözik társaikat agykapacitásban és memóriakészségben.
Diákoknak!
Miért íratkozz be a Zeneiskolába?
- mert a zene egy különleges világ, egy örömteli dolog
- mert megtanulhatsz hangszeren játszani, ami különlegessé tesz, új módon ismerheted meg és fejezheted ki magad
- mert a zeneiskolában tanultakat kamatoztathatod az általános iskolai órákon
- mert az év folyamán sok színes programon vehetsz részt, részese lehetsz egy szuper csapatnak
- mert együtt zenélhetsz a barátaiddal
- mert tanáraink alig várják, hogy megismerhessenek
- mert bizonyított tény, hogy életed során segít neked, hogy sikeresebb és eredményesebb legyél
- mert egyszerűen szuper, próbáld ki!

A Zeneiskolai elfoglaltságod:
- Heti 2 csoportos szolfézs óra és
- Heti két egyéni hangszeres óra lesz.
Emellett negyedik osztálytól heti 1-2 órában a zenekar vagy a kórus munkájában is részt veszel, hatodik osztályban pedig heti 1 óra zeneelmélet oktatás is lesz.
Havonta diákkoncerteken és hangversenyeken is bemutathatod tudásodat.
“Nem lehet egészen boldog ember, akinek nem öröm a zene! Erre az örömre azonban tanítani kell az emberiséget, mert magától nem jut el odáig.”
(Kodály Zoltán)

ALAPFOKÚ ZENEISKOLA, MAGYARKANIZSA
A zenével való ismerkedést a zeneóvodában kezdjük, gyerekdalokon és játékokon keresztül (6 éves kortól)
A zenei alapok elsajátítása az előképző osztályban történik (7 ill. 8 éves kortól), ahol a gyerekek megismerik a hangjegyeket, a vonalrendszert és a metalofon használatát, amely alapul szolgál a későbbi hangszeres oktatáshoz.
A zene óvodába és az előkészító tagozatba a 2021/2022-es tanévre történő beíratkozás június 1-től június 18-ig tart 9,00-13,00 óráig (Damjanić utca 2, II.emelet) – születési anyakönyvi kivonatot kell hozni.
****************************************************************************************************************************************************************
Zeneiskolánkban zongora, hegedű, cselló, gitár, harmonika, fuvola, klarinét (9 éves) illetve felsős évfolyamokon magánének tanszakokon lehet tanulni.
A hangszeres oktatásba való beíratkozás előtt FELVÉTELI vizsgát kell tenni – EGY KIS DALOCSKÁT KELL ELÉNEKELNI!
Felvételi vizsga időpontja: június 1-e, 14,00 óra, a zeneiskola épületében (Nikola Tesla 2).
Jelentkezési lap felvételire az I. osztályba: itt
A beíratkozás időpontja az első osztáyba (a sikeres felvételi vizsgát követően): június 7-e, 9,00-14,00 óráig (Nikola Tesla 2)
Minden kedves érdeklődőt és leendő diákot szeretettel várunk!
ALAPFOKÚ ZENEISKOLA, MAGYARKANIZSA
24420 MAGYARKANIZSA, Nikola Tesla 2.
TELEFON: 024/874-371
E-MAIL:muzicka.kanjiza@gmail.com